Tallinna Fotokuu '17 01.09–29.10.2017

Tallinna Fotokuu annab teada: Maria Kapajeva isikunäitus Narva Kunstiresidentuuris

21.06.2017

Maria Kapajeva digitaalarhiivist

8. september – 8. oktoober 2017

Narva kunstiresidentuur

 

Maria Kapajeva isikunäitus Narva kunstiresidentuuris uurib Kreenholmi sotsiaalset pärandit. Kuulus tekstiilivabrik Kreenholm, mis 2010. aastal pankrotti läks, oli Narva olulisemaid ettevõtteid kogu oma 150 tegutsemisaasta jooksul. Näituse alguspunktiks on Kreenholmis täna valitsev vaikus, mis vastandub siinsetes ruumides kunagi nii tavalistele masinate valjule töörütmile ja elavatele naiskollektiividele.

 

Maria Kapajeva on venekeelne Eesti kunstnik, kes on sündinud Narvas ning elab ja töötab Londonis. Tema kunstipraktika keskmes on fotograafia, ehkki sageli laiendavad selle piire installatsiooni, video ja erinevate tekstiilitehnikate kasutamine. Teemad, mida tema looming puudutab, on alati ühel või teisel moel seotud naise representatsiooniga. Olles Kreenholmi disaineri tütar, on käesolev näitus saanud inspiratsiooni kunstniku intervjuudest manufaktuuri naistöölistega ning nende läbiviimise käigus kogutud digitaliseeritud fotoalbumite kollektsioonist.

 

Näituse kuraator on Tallinnas töötav Liisa Kaljula, kelle huvideringi kuuluvad nii sotsialismiperioodi kunst kui postsotsialistlik kaasaegne kunst, mis tegeleb omaenda regiooni lähiajalooga.

 

Näitusega kaasneb mitmekesine publikuprogramm erinevatele vanustele eesti, vene ja inglise keeles, mida korraldab Tallinna Fotokuu koos Eesti Kunstiakadeemiaga ja toetab Briti Nõukogu Eesti esindus.

 

Lisainfo:

www.mariakapajeva.com

www.fotokuu.ee

www.artun.ee/akadeemia/narvaresidentuur