Tallinna Fotokuu '17 01.09–29.10.2017

Residentuur: Ellen Suhrke ja Hans Hansen

12.09–12.10.2017

EKA Narva Kunstiresidentuur

„Partikkel Zoo”, 2017, näitusevaade, Oppland Kunstsenter, Lillehammer, Norra

Koostöös Narva kunstiresidentuuriga korraldab Tallinna Fotokuu esimest korda residentuuriprogrammi, mille raames töötavad Fotokuu kutsel Narvas norra kunstnikud Ellen Henriette Suhrke ja Hans Kristian Borchgrevink Hansen.

 

Ellen Henriette Suhrke loomingut võib käsitleda mõtisklusena looduse ja kultuuri üle, kus inimese suhe loodusega mängib olulist rolli. Jätkuva töödesarja abil uurib ta, kuidas looma- ja taimeliigid kohanevad inimtegevuse tagajärjel edukalt kohtades, kus neid ei taheta. Selle teemaga tegeledes on Suhrke näinud metsikuid kaameleid Austraalias, metsjäneseid Helsingis ja suurnokk-vareseid Tokios.

 

Hans Kristian Borchgrevink Hansen uurib oma vahetut lähiümbrust – keskkonda, kus pidevalt viibitakse, mida võetakse iseenesestmõistetavana ja mida silm enam ei märka. Hansen soovib seda ainest võtta tõsiselt, isegi kui see asub diivanipatjade vahel või meie taskupõhjades. Ta ei taha läheneda sellele valmis arusaamadega, vaid juhinduda ainesest endast. Passiivse kunstnikuna suunavad teda pisidetailid ning ta mõtted on pidevalt tänavaid ja merepõhja katval prügikihil, kus on võimalik leida kujude, pindade, värvide ja lugude visuaalset allhoovust, mis avab uusi alla- ja sissepoole suunatud horisonte.

 

Residentuur toimub koostöös Eesti Kunstiakadeemia, Kultuuriministeeriumi, Narva Gate OÜ ja Kuningliku Norra Saatkonna ja Põhjamaade Ministrite Nõukoguga.