Tallinna Fotokuu '17 01.09–29.10.2017

Vene fotoraamatute müüginäitus

Tänavuse fotokunstiraamatute müüginäituse keskmes on Venemaa. Raamatute valiku pani kokku Moskvast pärit kollektiiv Russian Independent SelfPublished (RIS), luues suurepärase võimaluse tutvuda Vene kaasaegsele fotokunstile iseloomulike lähenemiste ja suundumustega.

 

Russian Independent SelfPublished on kollektiiv, mis tutvustab Vene kunstnike fotoraamatuid kogu maailmas. Kollektiivi asutasid 2015. aastal kunstnikud Natalia Baluta, Alla Mirovskaya ja Elena Kholkina. Nende eesmärk on parandada Venemaal teadlikkust fotoraamatutest, jagada raamatute kohta teadmisi ja võimaldada suuremale publikule juurdepääsu fotoraamatutele. Veel on kollektiivi eesmärk hõlbustada Venemaalt pärit fotograafide ja kunstnike lõimingut rahvusvahelisse kunstivõrgustikku ja -turgu. Venemaal on teadlikkus fotoraamatust kui meediumist väga madal. Seetõttu on kollektiivi vaieldamatu prioriteet populariseerida fotoraamatuid ja jagada asjakohaseid teadmisi. Nad annavad loenguid, korraldavad õpikodasid ja seminare, osalevad näitustel, messidel ja aruteludel, mis käsitlevad Venemaa tänapäeva fotograafiat ja fotoraamatuid. Rahvusvahelistel festivalidel osalemine võimaldab neil ligi pääseda palju suuremale publiku ja professionaalide ringile ning suunata tähelepanu Vene kunstnikele ja nende projektidele. Kolme aasta jooksul on kollektiiv osalenud peaaegu 100 raamatuga, mille autorid on 20 kunstnikku, kõigil suurematel rahvusvahelistel üritustel (Viini fotoraamatute festival (2015–2017), Unseen Amsterdam (2015–2017), Cosmos Arles Books (2016–2017), Polycopies Paris (2015–2016), Los Angelese ja New Yorgi kunstiraamatute mess (2017) jne).

 

Messi publikuprogrammi raames toimub laupäeval, 30. septembril algusega kell 17.30 raamatute müüginäitust tutvustav loeng, mida viib läbi üks näituse koostaja ja rühmituse RIS liige Natalia Baluta.

Pühapäeval, 1. oktoobril algusega kell 15.30 toimub raamatute esitlus, mida viivad läbi rühmituse RIS liikmed. Mõlemad üritused toimuvad inglise keeles.

Anastasia Bogomolova. MYTHOLOGIQUE. Isekirjastatud. 2016