Tallinna Fotokuu '17 01.09–29.10.2017

Eesti Fotokunstimess

29.09–01.10.2017

Telliskivi Loomelinnak, Roheline saal

Eesti Fotokunstimess 2016. Foto: Kristina Õllek

29.09-1.10

R, 29.09 11:00-20:00

L, 30.09 11:00-20:00

P, 1.10 11:00-18:00

 

Rahvusvaheline valikukomisjon on välja valinud kunstnikud, galeriid ja projektiruumid, kes osalevad Eesti Fotokunstimessil Telliskivi Loomelinnaku Rohelises saalis 29. septembrist 1. oktoobrini.

 

Eesti Fotokunstimessil on sel sügisel esindatud 34 kunstnikku, viis galeriid ja viis projektiruumi. Messi publikuprogrammis on loenguid, artist talke, vestlusi, giidituure ning töötuba.

 

Eesti Fotokunstimessil 2017 osalevate galeriide väljapanekutes saab näha järgmiste kunstnike teoseid: Peeter Laurits (Vaal), Giulia Marchi (IT) (Matèria), Arne Maasik (Haus), Diana Tamane (KOGO) ja Alan Proosa (Okapi).

 

Projektiruumide väljapanekutes on esindatud 7 kunstnikku: Nampei Akaki (JP), Bao Ting (CN), Vova Vorotniov (UA) ja Janek Zamoyski (PL) kunstnikerühmitusest Czułość; Francois Girard-Meunier (CA/NL) GD projektiruumist; Daria Melnikova (LV) Konstanetist, Petra Noordkamp (NL) projektiruumist Suns and Stars.

 

Otse kunstnikele suunatud avatud kutse kaudu pääses messile osalema 22 kunstnikku: Adele Watts (GB), Aksel Haagensen, Annika Haas, Birgit Püve, Emanuele Camerini (IT), Eve Kiiler, Helen Prozes, Judit Flóra Schuller (HU), Karel Koplimets, Keiu Maasik, Kristina Õllek, Laura Põld, Leah Beeferman (US/FI), Liisi Eelmaa, Maxim Mjödov, Nita Vera (CL/FI), Paul Kuimet, Reimo Võsa-Tangsoo, Tanja Muravskaja, Theo Elias (SE), Viktor Gurov ja Visvaldas Morkevicius (LT/DE).

 

Valikukomisjonis olid Soome Fotomuuseumi kuraator Tiina Rauhala, Art Vilnius 2017 kunstiline projektijuht Sonata Baliuckaité, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi juhataja ja kuraator Marten Esko, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse projektijuht Kadri Laas, kunstnik Taavi Talve.

 

Esmakordselt teeb mess tänavu koostööd Eesti suurima kunsti erarahastuse institutsiooniga Outset Eesti, kes on Tallinnasse kutsunud rahvusvahelise žürii valimaks messilt Eesti fotokunstnike teoseid avalikesse kunstikogudesse. Žüriisse kuuluvad Shoair Mavlian (Tate Modern), Thomas Seelig (Fotomuseum Winterthur), Anu Allas (Kumu) ja  Karin Laansoo (EKKAK / Outset Eesti). Žürii otsus avalikustatakse messi avamisel.

 

Eesti Fotokunstimess on esimene ja ainus kunstimess Eestis. See on toimunud igal sügisel aastast 2010, igal paaritul aastal Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali programmi osana. Messi eesmärk on tutvustada publikule Eesti ja välismaiste fotokunstnike uudset loomingut ja jagada teavet fotokunsti kogumise võimaluste kohta, et huvi korral alustada või täiendada oma isiklikku kunstikogu. Lisaks on olnud kaasatud kunstnikud Saksamaalt, Prantsusmaalt, Soomest, Venemaalt, Lätist ja Leedust.

 

Fotokunstimessi raames korraldatakse kunstnike vestlusi, ümarlaudu, loenguid ja töötubasid ning eksponeerimisele tulevad ka kunstnike raamatud.

 

Fotokunstimess toimub Fotokunstnike Ühenduse (FOKU) eestvedamisel ning koostöös Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega (EKKAK).