Tallinna Fotokuu '17 01.09–29.10.2017

Sündmused

Tanja Muravskaja portreefoto töötuba näitusel “Ütle mulle. Kaasaegne portree fotograafias”

22.10 14:00

Narva Muuseumi Kunstigalerii

Pühapäeval, 22. oktoobril algusega kell 14:00 toimub Narva Muuseumi Kunstigalerii näitusel “Ütle mulle. Kaasaegne portree fotograafias” avatud portreefoto töötuba, mida juhendab kunstnik Tanja Muravskaja.

 

Tanja Muravskaja (1978) on Tallinna fotokunstnik. Fotograafiat on ta õppinud Eesti Kunstiakadeemias aastatel 2002–2010 ja Westminsteri Ülikoolis aastatel 2004–2005. Veel on ta õppinud ajakirjandust Tallinna Ülikoolis. Muravskaja kerkis Eesti kunstielus võimsalt esile 2000. aastate teises pooles (uus)rahvuslust käsitlevate, peamiselt fotoportree žanris isikunäitustega. Tema töid on nii Kumu Kunstimuuseumi kui ka Tartu Kunstimuuseumi püsikogudes. Muravskaja on töötanud Eestis moe- ja reklaamfoto alal; alates 2005 EKA külalisõppejõud; osalenud Eesti ja välisnäitustel aastast 2006 ja ka FOKU ning EKLi liige, Sadolini 2015. aasta kunstipreemia laureaat ja 2018. aasta Köler Prize’i nominent.

 

Töötuba on mõeldud noortele ja täiskasvanud fotograafiahuvilistele eesmärgiga avada fotograafilise portreteerimise nii praktilisi kui ka loomingulisi tagamaid. Kunstnik Tanja Muravskaja jagab oma isiklikke kogemusi ning tutvustab enda loomepraktikat. Juttu tuleb modelliga suhtlemisest ja autori idee edastamisest, kohapeal saab ise kätt proovida ka fotostuudio nurgas. Töötuppa võib tagasiside saamiseks kaasa võtta ühe enda loodud portreefoto.

 

Osalemine muuseumipiletiga.

 

Информация о мастер-классе на русском здесь (PDF).

 

***

 

Võta osa ka näituse “Ütle mulle. Kaasaegne portree fotograafias” Instagrami mängust!

 

Millised inimesed on mu ümber? Kas fotoportree saab inimese kohta öelda rohkem kui ta ise teab? Pildista üks kaasaegne uuriv portree endale olulisest inimesest ja laadi foto Instagrami, lisa juurde #ütlemulle #tallinnafotokuu.

Parimad portretistid kutsub Narva Apollo kino filmi vaatama. NB! Ära unusta oma modellilt küsida luba nii pildi tegemiseks kui internetti riputamiseks!